Sibiro maumedžio terasinės lentos

Rusijos sibiro maumedis – medis, turintis išskirtinai retas savybes terasų montavimo procese. Mediena yra viena labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medienos rūšių, eglę ar pušį ar kita minkštą medį, ilgaamžiškumu lenkianti bent du,tris kartus. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybęs.
Rusijos sibiro maumedžio atsparumą lemia  augimo sąlygos, bei specifinis sakų sudėties indeksas. Ekstremaliomis oro sąlygomis, pelkėse, ar drėgnoje aplinkoje, lėtai augantis medis turi labai siauras rieves ir sutankinta struktūrą, tai padaro medieną kietesnę ir atsparesnę drėgnam poveikiui. Maumedžio medienos sakai yra pasiskirstę tarp medienos plaušų ir veikia kaip antiseptikas, tai saugo teraslentes nuo drėgmės, grybelių susirgimų ir vabzdžių ir kenkėjų. Apart cheminio apdorojimo, bėgant laikui, maumedžio medinos terasa išsaugo visas aukštos kokybės terasų savybes.
Maumedinės terasinės lentos naudojamos išorės, lauko darbams be apdorojimo, ilgainiui keičią spalvą, bet savo savybių nepraranda. Sodriai geltona, rusvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius ūkinius apsauginius aliejus skirtus medienai. Rusijos sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo, kai būna cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas  neleistinas, bet būtina užtikrinti atsparumą aplinkos poveikiui, pvz. statant privačias ar dideliu išmatavimų terasas.

Maumedis yra atspari  terasos mediena. Terasa turinti drėgno klimato apsaugą. Baltijos šalių stand. reitinge maumedžio medienos terasa priklauso labai atsparių medžio rūšių sričiai, tai vienas iš spygliuočių, dažniausiai registrujamas prie kietų medžių kategorijos, su egzitiniais ir pan. kietmedžiais. Todėl maumedžio medienos terasa lieka populiari ir yra puikiai vertinama.