Sibiro maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedis – tai medis, turintis išskirtinai retas savybes. Ši mediena yra viena iš labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medžio rūšių, eglę ar pušį ilgaamžiškumu lenkianti bent du kartus. Laikui bėgant maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir patvarumo.
Sibiro maumedžio patvarumą lemia jo augimo sąlygos, bei specifinė sakų sudėtis. Ekstremaliomis oro sąlygomis iš lėto augantis medis turi ypač siauras rieves ir tankią struktūrą, kas padaro medieną kietesnę ir atsparesnę išoriniam poveikiui. Maumedžio sakai yra tolygiai pasiskirstę tarp medžio plaušų ir veikia kaip antiseptikas, taigi saugo nuo drėgmės, grybelinių susirgimų ir vabzdžių – kenkėjų. Be cheminio apdorojimo, einant laikui, maumedis išsaugo visas aukštos kokybės medienos savybes.
Maumedinės lentos naudojamos išorės darbams be jokio apdorojimo ilgainiui gali keisti spalva, bet savo savybių nepraras. Sodriai gelsva, rausvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius apsauginius aliejus medienai. Sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo atveju, kai cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas yra neleistinas, bet yra būtina užtikrinti atsparumą atmosferos poveikiui, pavyzdžiui, statant privacias ar dedeliu gabaritu terasas.